http://www.yamciturizm.com/wp-content/themes/fullscreen
more

Rightbox

Benelüks Paris Turu

paris_pic(2)

Tur Programı

1.Gün
İstanbul, Amsterdam, Brüksel

Gezimizin ilk günü, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Çıkış işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Amsterdam’a hareket ediliyor. Amsterdam’a varıldığında yaklaşık 200 km. mesafedeki Brüksel’e yolculuk başlıyor. Brüksel’de yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Manneken Piss, Atomium ve Heysel Stadyumu keşif duraklarımız. Panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün
Brüksel, Paris

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerle yaklaşık 300 km. mesafedeki Paris’e yolculuk başlıyor. Arzu edenler için yolculuk esnasında ekstra Bruges Gezisi’ne katılma imkanı sunuluyor. Gezinin ardından Paris’e doğru yol alıyoruz. Paris’e varışta yapılacak şehir tanıtım turunda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un Mezarı görülecek yerler arasındadır. Gün batımından sonra otelimizde konaklıyoruz.

Ekstra gezi: Bruges Gezisi | 30 Euro Yetişkin – 15 Euro Çocuk (2-12 yaş)

Batı Avrupa’nın 1. ve 2. dünya savaşlarından en iyi korunmuş kenti olan Bruges, 1000 yıllık geçmişini, kanalları, dar sokakları, köprüleri tarihi yapıları ve meydanları ile size yaşatacak. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent, Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor. Gezide alışveriş sırası geldiğinde çikolata ve dantel alınması gerekenler listenizde olmalı.

3.Gün
Paris

Sabah kahvaltısı sonrası arzu edenler günlerini dilediği gibi geçirirken, dileyen misafirlerimiz de ekstraEyfel Kulesi, Seine Nehri ve Ressamlar Tepesi Gezisi’ne katılabilirler. Gün sonunda ekstra olarak katılabileceğiniz Lido Kabare Show ardından otelimizdeyiz.

Ekstra gezi: Paris Şaheserleri | Yetişkin: 65 Euro – Çocuk: 30 Euro (2-12 yaş)

Sabah kahvaltının ardından otelden hareketle şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesi’ne (2. kat) çıkıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin önemli köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Fransız Enstitüsü, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Louvre-Orsay Müzeleri, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Alexander III Köprüsü günümüzü renklendirecek. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi bir sonraki durağımız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak.

Ekstra gezi: Lido Kabare Show | Yetişkin: 125 Euro – Çocuk: 65 Euro (2-12 Yaş)

Akşam yapılacak olan bu gezimizde dünyanın en meşhur caddesi olan Champs-Elysées’ye gidiyoruz. Fransızların ayrıcalıklı bir yer olarak nitelendirdikleri dünya çapında isim yapmış bir Kabare olan Lido Şov’u şampanya eşliğinde seyredeceğiz. İnanılmaz görsel efektler, hızla değişen sahneler, akrobasi ve sihirbazlık gösterileri, canlı müzik ve özenle seçilmiş sanatçılar sizlere unutulmaz bir akşam yaşatacaklar.

4.Gün
Paris

Sabah, kahvaltının ardından günü değerlendirmek için iki alternatifiniz var. İsterseniz Paris’i keşfetmeye devam edebilir, isterseniz de ekstra olarak sunulan Disneyland Gezisi’ne katılabilirsiniz. Gün sonunda otelimizdeyiz.

Ekstra gezi: Eurodisney Gezisi | Yetişkin: 90 Euro – Çocuk (2-12 yaş): 65 Euro

Her yaşa hitap eden aktiviteler ile keyifli ve unutulmaz bir gün yaşama fırsatı sizi bekliyor. Masal sevenler, hız ve eğlence meraklıları, çocukluğunu tekrar yaşamak isteyen veya hala çocuk olanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. (Belirtilen fiyatlar sadece Eurodisney’in kullanımı için geçerlidir. Walt Disney Stüdyoları’na giriş yapmak isteyen misafirlerin ekstra bilet almaları gerekmektedir.)

5.Gün
Paris, Lüksemburg

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerle yaklaşık 400 km. mesafedeki Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Lüksemburg’a varıldığında yapılacak olan şehir tanıtım gezisinde Petrus Vadisi, eski şehir merkezi ve dar sokakları, şehir katedrali ve Dükler Sarayı görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Remich ve Schengen Gezisi’ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimizdeyiz.

Ekstra gezi: Remich ve Schengen Gezisi | 20 Euro

Remich Kasabası’na gidiyor, burada Almanya ile Lüksemburg’u birbirinden ayıran Moselle Nehri üzerindeki köprüden Remich’i görüyoruz. Buradan bir dakikada 3 ülkeyi katedeceğimiz (Lüksemburg, Almanya, Fransa) noktaya geliyoruz. Moselle Nehri boyunca eşsiz manzaralar ve Schengen Anıtı önünde fotoğraf molası sizleri bekliyor.

6.Gün
Lüksemburg, Köln, Amsterdam

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerle yaklaşık 230 km. mesafedeki Köln’e hareket ediyoruz. Köln’e varışı takiben yapılacak panoramik şehir gezisinde Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Rhein Nehri Köln’de keşif yerlerimiz. Şehir gezisinin ardından 270 km. mesafedeki Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışta yapılacak şehir tanıtım gezisinde Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından otele dönüşümüz gerçekleşiyor.

7.Gün
Amsterdam

Sabah kahvaltının ardından Büyük Hollanda ve Volendam ve Marken Gezisi dileyenleri bekliyor. Gezimizin ardından otelimize hareket.

Ekstra gezi: Büyük Hollanda (Grand Holland) Gezisi | 75 Euro Yetişkin – 35 Euro Çocuk (2-12 yaş)

Gezi sırasında yönetim merkezi Den Haag (Lahey), Yüksek Adalet Divanı, Parlamento, 16. Yüzyıl’da en zengin dönemini yaşamış kanallı Delft Kenti veya Rotterdam Şehri ve limanı (Trafik yoğunluğuna göre bu iki kentten biri görülebiliyor), Mini Hollanda, Moduradam, Scheveningen (Kuzey Denizi sahil kasabası) ve sizi 1880 yılına bir zaman yolculuğuna çıkaracak Mesdag Panorama Müzesi görülecek yerler arasında.

Ekstra gezi: Marken ve Volendam Gezisi | 50 Euro Yetişkin – 25 Euro Çocuk (2-12 Yaş)

Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda taze deniz ürünleri yeme fırsatı ise bir diğer ayrıcalığınız. 1955’e kadar karayolu bağlantısı olmayan ve bu sayede çok iyi korunan küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz.

 
8.Gün
Amsterdam, İstanbul

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varıyoruz ve yolculuğumuz sona eriyor.

This entry was posted in Yurtdışı Turlar. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>